Tudatosságra és felelős döntéshozatalra buzdították egymást a Fiatalok a fiatalokért elnevezésű kampányeseményen, amelyet az országos dohányzásmentes napon, csütörtökön tartottak Székelyudvarhelyen a Siculus Ifjúsági Házban.
2024. november 21., 17:462024. november 21., 17:46
A dohányzás káros hatásairól esett szó a fiataloknak tartott konferencián Székelyudvarhelyen
Fotó: Csató Andrea
Tudatosságra és felelős döntéshozatalra buzdították egymást a Fiatalok a fiatalokért elnevezésű kampányeseményen, amelyet az országos dohányzásmentes napon, csütörtökön tartottak Székelyudvarhelyen a Siculus Ifjúsági Házban.
2024. november 21., 17:462024. november 21., 17:46
„Fontos, hogy tudatosítsátok magatokban, az egészségetek sokat ér” – hangzott el az országos dohányzásmentes nap alkalmából tartott, diákoknak szóló eseményen Székelyudvarhelyen. A Fiatalok a fiatalokért című konferencián legalább 250 iskolás vett részt, amelyet az Udvarhelyi Fiatal Fórum a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályával, illetve a Europe Direct Harghita szervezetével rendezett meg.
Fotó: Csató Andrea
A rendezvényen a Marin Preda Elméleti Líceum, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum, a Dr. Palló Imre Művészeti Középiskola és a Tamási Áron Gimnázium felső tagozatos diákjai szólaltak fel, és
A diákok egymásnak szóló üzeneteiket interaktív módon adták át.
Fotó: Csató Andrea
„Válasszatok magatoknak olyan barátokat, akik építenek titeket és ahelyett, hogy megaláznátok, karoljátok fel és segítsétek egymást.
– hangzott el a diáktársi jó tanács.
Fotó: Csató Andrea
Az eseményen felnőtt szakemberek is részt vettek, a káros szokásokról és a rossz döntések befolyásoló erejéről beszélt Asztalos Lehel pszichológus, Sandor Diana, a Hargita Megyei Drogellenes Központ pszichológusa. Răducanu Maria Ramona a Hargita megyei rendőrség részéről szólalt fel.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
szóljon hozzá!