
Archív
Fotó: Beliczay László
Új helyszínen, változatosabb programmal, de a megszokott emlékezetes pillanatokkal vár Erdély legrégebbi hőlégballon fesztiválja, a tizenhetedik kiadásához érkező Hőlégballon Parádé szeptember 22–24. között.
2023. szeptember 16., 10:302023. szeptember 16., 10:30
A határon innen és túlról érkező hőlégballonosok ezúttal nem Vármezőn, hanem Nyárádköszvényes (Mătrici) szomszédságában sorakoznak fel a 17. alkalommal megrendezésre kerülő Hőlégballon Parádén szeptember 22–24. között.
Noha a hőlégballonok önmagukban is látványosak, a velük való repülés varázsa semmihez sem fogható. Annak érdekében, hogy minél többen részesülhessenek a hőlégballonos repülés élményéből, a szervezők idén kétféle repülési lehetőséget biztosítanak: sétarepülést (20–60 percet tart) – ez előzetes regisztrációhoz kötött, és függeszkedő repülést (5–15 percet tart) – erre a helyszínen is lehet jelentkezni.
Azoknak is érdemes kilátogatniuk Nyárádköszvényesre, akik csak bámészkodni szeretnének, hiszen
A gyerekeknek kézműves és cserkész foglalkozásokkal, továbbá koncertekkel is készülnek. Kár lenne kihagyni Mister Nicu szombat délutáni gyermekelőadását vagy a Kelekótya együttes fellépését. A Hőlégballon Parádé záró zenekara a magyarországi Parno Graszt együttes lesz.
Az eseményre való belépéshez a jegyeket a helyszínen lehet majd megvásárolni.
A rendezvényről ide kattintva tudhat meg többet.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!