
Az utcazene-fesztivált is a városháza támogatásával szokták megszervezni Marosvásárhelyen
Fotó: Rab Zoltán
Fesztiválok, kiállítások, táborok, drogellenes kampányok megszervezésére igényelhetnek támogatást a marosvásárhelyi egyesületek és alapítványok. De a sportegyesületek és klubok is pályázhatnak a marosvásárhelyi városháza által meghirdetett pénzalapokra.
2024. március 23., 12:302024. március 23., 12:30
Az érvényes törvénykezés értelmében a városi és vidéki önkormányzatoknak is lehetősége van támogatást nyújtani a területükön megszervezett rendezvényekre, eseményekre, fesztiválokra.
Mindez lehetővé teszi, hogy
Bevett szokás, hogy a hivatalok év elején, miután a költségvetést elfogadják, meghirdetik a pályázatokat, és egyúttal megszabják, hogy milyen összegeket igényelhetnek a civil szerveztek, sportegyesületek.
Marosvásárhelyen idén is a legnagyobb összeget a sportegyesületek, klubok és egyéni sportolók kapják. Mint ismert,
Ezenkívül a marosvásárhelyi költségvetésből 4 millió lejt pályázhatnak meg a sportegyesületek. Külön kiírás van a sportiskolához tartozó csapatoknak és egyéni versenyzőknek, külön a tömegsportokat népszerűsítő kluboknak és külön élsportolóknak. Ez utóbbiak támogatást igényelhetnek, hogy országos és nemzetközi versenyeken vehessenek részt. A pályázatok benyújtási határideje március 22.
Fotó: VIBE Fesztivál
A kulturális pályázatokat is meghirdette a marosvásárhelyi városvezetés.
Itt kritériumokat szabnak meg, hogy egy-egy eseményre legtöbb mennyi pénz igényelhető. Mint a városháza honlapjára feltöltött közleményből kiderül:
A város területén tartandó kiállításokra legtöbb 60 ezer lej, a Marosvásárhelyről is szóló kiadványokra legtöbb 20 ezer lej igényelhető. A kulturális pályázatok benyújtási határidő: április 16.
A fiatalok és a nekik eseményeket, táborokat, találkozókat szervező egyesületek és alapítványok sem maradtak ki a sorból.
Erre az összegre pályázhatnak azok az egyesületek is, amelyek krónikus vagy sérült fiataloknak szerveznek táborokat, találkozókat. A pályázatok benyújtási határideje: április 5.
A pontos pályázati feltételek tanulmányozhatóak a marosvásárhelyi városháza honlapján.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
1 hozzászólás