
Nem egyszerű parkolóhelyet találni az épület közelében
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai városháza több ügyfélszolgálati irodája is a régi Postabank épületébe költözött nemrég, ám mivel nem rendelkezik nyilvános parkolóval, ezért felmerült, hogy városközponti elhelyezkedése révén nehéz lesz a közelében szabad megállóhelyeket találni.
2022. május 26., 11:222022. május 26., 11:22
2022. május 26., 12:262022. május 26., 12:26
Azzal a kérdéssel fordultunk Bors Béla csíkszeredai alpolgármesterhez, hogy hogyan kívánják megoldani az ügyfélparkolást a városháza új ügyfélközponjánál, amelyet a régi Postabank épületében, a Mihail Sadoveanu utca 4. szám alatt alakítottak ki nemrég, hiszen központi elhelyezkedése révén nehézkes a környéken szabad parkolóhelyet találni. Mint az alpolgármester közölte,
Hamarosan ezek az osztályok is az új központban fogadhatják az ügyfeleket. Kérdésünkre válaszul pedig emlékeztetett, hogy jelen pillanatban a város területén a parkolás ingyenes, így az új helyszínen történő ügyintézés esetében a legközelebbi parkolókban gond nélkül hagyhatják autóikat az ügyfelek.
– magyarázta Bors. A Piac, Mihail Sadoveanu és Nicolae Bălcescu utcák kereszteződése melletti épületet 2019 őszén 5 millió 207 ezer lejért vásárolta meg a város. Az évek óta üresen álló banki ingatlant azóta teljes felújították, átalakították, hogy megfeleljen a város új ügyfélközpontjának. Mozgáskorlátozottak számára is megközelíthető, lifttel is rendelkezik.
„A csíkszeredai városháza településrendezési osztálya februárban költözött át a Vár térről a központi park szomszédságában levő ügyfélközpontba. Ezt követően két hullámban, április és május folyamán az adó- és illetékosztály költözött. Most már csak a Mikó-várban működő pénztár maradt, amely május 27-én, péntek délután költözik új helyére. A 13 óráig tartó pénteki ügyfélszolgálatot a költözés nem befolyásolja, hétfőtől pedig a megszokott időben, de immár az ügyfélközpontban kezdi el működését a pénztár” – tájékoztatott közleményében a csíkszeredai városháza. Hozzátették, a lakossági nyilvántartó közszolgálat költözése nagyobb falat: emiatt május 30-án és 31-én (hétfőn és kedden) a szakosztály nem fogad ügyfeleket. Kivételt képez az anyakönyvi iroda, amely csökkentett személyzettel ezeken a napokon is a lakosság rendelkezésére áll. A kétnaposra tervezett költözést munkaszüneti nap követi, így a személyi igazolványokkal kapcsolatos ügyfélszolgálat és az anyakönyvi ügyintézés jövő csütörtökön, június 2-án kezdi el működését az új helyén.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
1 hozzászólás