
Fotó: Haáz Vince
A turizmus fejlesztése, az élményígéret megfogalmazása közös feladat a Maros, Hargita és Kovászna megyei elöljáróknak, de a vállalkozóknak is – fogalmazták meg csütörtökön Marosvásárhelyen a III. Regionális Turisztikai Konferecia résztvevői.
2024. október 17., 12:332024. október 17., 12:33
2024. október 17., 12:432024. október 17., 12:43
Hargita és Kovászna után idén Maros megye szervezte meg a regionális turisztikai konferenciát, amely csütörtökön kezdődött a marosvásárhelyi Kultúrpalotában.
Az egyik legismertebb szállásfoglaló-platform használói szerint Maros megye a világ 5. legvendégszeretőbb megyéje, és erre büszkék vagyunk – mondta köszöntőjében Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke, aki többek között arról is beszélt, hogy
Úgy értékelte, szükség van turisztikai minisztériumra, illetve jelentős pénzalapra az ország, a különböző régiók népszerűsítésérhez.
Péter Ferenc megyeitanács-elnök büszke Maros megyére
Fotó: Haáz Vince
Jakab István Barna, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke arról beszélt, hogy mi ismerjük értékeinket és otthonunk, illetve környéke látványosságait, de fontos, hogy ezt másoknak is meg tudjuk mutatni. Ezért lényeges, hogy a turisztikai egyesületek, de nemcsak angol nyelven is kommunikáljanak. Véleménye szerint
hiszen általuk tudjuk a külföldi vendégeket a régióba, Székelyföldre vonzani.
Jakab István Barna: a gasztronómia fellendítése fontos
Fotó: Haáz Vince
A konferencia első napján bemutatkozott a három megye turisztikai népszerűsítésével megbízott egyesület is. A Visit Maros elnöke, Szántó Lóránt a számok tükrében beszélt arról, hogy a megye látogatottsága növekedő irányt mutat,
A közkedvelt fürdőtelep idén az eddiginél több turistát vonzott, mint korábban. Maros megyében a vendégéjszakák száma – egy turistára vetítve – 1,9 volt, ezt kellene 3-ra feltornászni, ez az európai uniós átlag.
Fotó: Haáz Vince
Vonzóvá kell tenni Székelyföldet, megfogalmazni azokat az élményígéreteket, amelyek ide tudják vonzani a külföldi vendégeket – vélekedett Deák Gyönyvér, a Visit Kovászna ügyvezető igazgatója, aki szerint
A családbarát elképzelés bevezetéséről beszélt Szabó Károly, a Visit Hargita ügyvezető igazgatója, akitől megtudtuk, jelenleg Hargita megyében 157 családbarát szálláshely, rendezvény látogatható.
Szántó Lóránt: növelni kellene a vendégéjszakák számát
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes beszélt a vendégéjszakákról is, kiemelve, hogy a legnépszerűbb település a megyében Tusnádfürdő, majd Csíkszereda és Székelyudvarhely következik, de gyorsan halad a „dobogós” helyek felé Borszék is. Elmondta,
A vándorkonferencia pénteken folytatódik, amikor a gasztronómiáról, az ebben rejlő turisztikai lehetőségekről lesz szó.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
szóljon hozzá!