
Csíkszeredában már bemutatták, de újra vetítik
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Erdélyben is bemutatják az idei esztendő, egyben az utóbbi tíz év egyik legsikeresebb magyar filmalkotását, a Kincsemet, amely már majdnem félmillió anyaországi mozinézőhöz jutott el – tájékoztatnak közleményben a Vándormozi szervezői.
2017. október 06., 16:232017. október 06., 16:23
2017. október 06., 16:292017. október 06., 16:29
A hivatalos erdélyi bemutatót Kolozsváron, a Filmtettfeszten tartják pénteken a Győzelem moziban. A Herendi Gábor romantikus történelmi kalandfilmjét Erdélybe elhozó Vándormozi a bemutató időpontjával kíván tisztelegni az aradi vértanúk, valamint gróf Batthyány Lajos, a független Magyarország első felelős miniszterelnöke előtt.
A Kincsem egyébként premier előtt Csíkszeredában, a Filmszereda fesztivál zárófilmjeként máris ezerötszáz székelyföldi néző szívébe lopta be magát. Október 6-ától kezdődően, egymást követő helyi bemutatókon a következő helyszíneken folytatja versenyfutását a nézők kegyeiért Kincsem:
október 6-ától Sepsiszentgyörgyön a Művész mozi műsorán szerepel;
szintén október 6-án Székelykeresztúron a Vándormozi vetíti;
Székelyudvarhelyen október 13–14-én lesz először látható a volt Stúdió moziban, szintén a Vándormozi által;
Csíkszeredában a Csíki Moziban október 11–12-én lesznek újra vetítések;
Konstancán október 13-ától játssza a Cityplex mozi;
Nagyváradon november elején kerül moziba, majd a Vándormozi helyi partnere által jut el Bihar megye településeire;
Szatmárnémetiben szintén november elején vetíti a Vándormozi;
Marosvásárhelyen az Alter-Native Filmfesztivál záróestéjén, november 11-én mutatják be a filmet, majd utána műsorra tűzi a Művész mozi, míg a Vándormozi révén más Maros megyei településekre is eljut;
Bukarestben november 17-én a Balassi Intézet által szervezett Magyar Filmhéten mutatják be;
szervezés és egyeztetés alatt a további erdélyi és partiumi bemutatók Aradon, Brassóban, Nagybányán, Temesváron, Zilahon és még sok kisebb településen, ugyanis a szervezők kitűzött célja a szórványban élő közösségek elérése.
A Vándormozival – a szervezők szándéka szerint – minden olyan, akár mozivetítési lehetősséggel nem rendelkező helyszínre szeretnék eljuttatni a Kincsemet, illetve további értékes és szórakoztató magyar filmalkotásokat, amelyhez szükség esetén a vetítések technikai feltételeit (vetítő, vászon, hangosítás) is biztosítják.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!