
Kund Filep (balról) és Laskay Nimród szombaton az első élő műsorban bizonyíthat
Fotó: USNK/Facebook
A kolozsvári USNK nevű rapegyüttes is bejutott a magyarországi X-Faktor zenei tehetségkutató műsor hétvégén kezdődő élő show-jába. Az idén megváltozott szabályokkal induló vetélkedőn a két fiatalból álló formációnak tíz versenyzővel kell összemérnie tudását.
2018. november 15., 14:032018. november 15., 14:03
Ismét szurkolhatnak erdélyi versenyzőnek a magyarországi műsorokat követő hazai nézők, miután a kolozsvári USNK is bejutott az X-Faktor zenei tehetségkutató műsor hétvégén kezdődő élő adásába. A 21 éves Filep Kund és a 22 éves Laskay Nimród által alapított rapegyüttes a válogatón saját dallal jutott tovább a táborba, ahol egy kisebb hiba ellenére is bizalmat szavazott nekik a zsűri.
Az UNSK élt is a lehetőséggel, a székes feladatnál ismét bizonyítottak, múlt hétvégén pedig egy másik
Itt elsősorban ByeAlexet kellett meggyőzniük, idén ugyanis ő lett a zenekarok mentora. A kolozsvári zenekar egyébként már a válogatók során elnyerte Alex tetszését, aki a mentorházban előadott produkciójuk után egyenes ágon tovább is juttatta a fiúkat.
– mondta döntése bejelentésekor ByeAlex.
Az X-Faktorban továbbra is négy kategóriában versenyeznek (fiúk, lányok, zenekarok, illetve 25 év felettiek), a további szabályokon azonban újabban folyton változtatnak. A műsor készítői szerdán sajtótájékoztatón számoltak be az idei újításokról. Az eseményen a legmeglepőbb bejelentés az volt, hogy
Nagy Krisztián egyébként tavaly ugyanezt eljátszotta már egyszer, aztán idén újra jelentkezett, ám mivel másodjára sem tudta kezelni a hirtelen jött figyelmet, ismét feladta a versenyt – számolt be a 24.hu. Mivel mindez a napokban történt, a műsor készítői úgy döntöttek, másnak már nem lenne ideje tisztességesen felkészülni az első adásra. Így a korábban tervezett 12 helyett 11 versenyzővel kezdődik szombat este a műsor.
Fontos változás az is, hogy az idei szezonban gyorsabban kell búcsúzni a kedvencektől, az első adásban ugyanis már hárman (Nagy Krisztián miatt eggyel kevesebben) kiesnek egy, a táborból átvett székes forduló után. Az énekesek egy sikeres produkció után ülhetnek le az először biztonságot jelentő székekbe, de a nézők még felállíthatják őket. Ezáltal
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
szóljon hozzá!