
Nagy Endre, az elektromos gitár új tulajdonosa, a Zanzibár együttes gitárosával, Sidivel
Fotó: Nagy Dániel Endre/Facebook
Szovátán adta át a Zanzibár együttes a 25 éves születésnapja alkalmával meghirdetett verseny fődíját: egy szinte vadiúj gitárt. Nem véletlen volt a helyszín, hiszen Maros megyei DreamFlow együttes gitárosa vehette át a főnyereményt.
2024. október 13., 17:572024. október 13., 17:57
A népszerű Zanzibár együttes idén töltötte a 25. évét és ennek örömére pár hónapja egy versenyt hirdettek, amelynek fődíja egy elektromos gitár volt. De nem is akármilyen, hanem amelyet az együttes gitárosa, Sidlovics Ferenc (Sidi), a Zanzibar25 koncertturnén használt.
Azok, akik részt akartak venni a versenyen, nem kellett mást tegyenek, mint készítsenek egy videót a kedvenc Zanzibár dalukkal és azt tegyék nyilvánossá, hogy minél többen láthassák a közösségi oldalakon.
Fotó: Nagy Dániel Endre/Facebook
A nyertest a napokban hirdették ki, a nyereményt pedig október 12-én, szombaton adták át Szovátán, a Tökfesztiválon tartott koncertjük után. Mint kiderült,
A DreamFlow egy 2020 májusában alapított, kétszeres Siculus-díjas erdélyi magyar pop-rock együttes Szászrégenből, amely egyre ismertebb.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
A nyugdíj és a közalkalmazotti fizetés halmozását tiltó törvénytervezet készen van, és csak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezésére várnak – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A kormány meghozott intézkedései mellett tovább emelkedett az üzemanyagok ára kedden. Hétfőn nem volt változás az árakban a szombati emelkedéshez képest.
A kormány a következő napokban dönt az üzemanyagok, elsősorban a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újabb körforgalom kialakítása van napirenden Csíkszeredában, ezúttal a Temesvári sugárút és a Szív utca kereszteződésében. Az előzetes mérések azt mutatják, hogy különösebb átalakítás nélkül végrehajtható a változtatás.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
szóljon hozzá!