
Fotó: Taylor Projects / A Vándormozi
Pénteken mutatják be a romániai mozikban a Nemzeti Filmintézet támogatásával készített Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet, a 2024-es év legjobban várt romantikus, zenés magyar filmvígjátékát – adja hírül a Taylor Projects Kft.
2025. január 16., 14:082025. január 16., 14:08
2025. január 16., 14:132025. január 16., 14:13
A nagysikerű magyar produkciót a Taylor Projects Kft. és a Vándormozi pénteken mutatja be a romániai mozikban. A film főszereplője, Lili korunk tipikus lánya: magányos, és igyekszik bebeszélni magának, hogy így jó neki. A szülei lakásában viszont talál egy régi levélcsomagot, amely által megelevenedik előtte a múlt, azaz a kilencvenes évek elejének egy felejthetetlen nyara, amikor három jó barátnő a Balatonnál vakációzik, és közülük csak Eszter (Törőcsik Franciska) nem tud igazán felszabadulni. Az általában mérnöki pontossággal követett terveit azonban kissé összekuszálja, hogy megismerkedik egy sráccal (Ember Márk), attól kezdve pedig a Balaton-parti nyár áthangolja néhány fiatal életét – és még a gyerekeikét is...
Demjén Ferenc dalai feledhetetlen, minden generációt újra meghódító slágerek. A napjainkban és harminc évvel ezelőtt játszódó napfényes, zenés vígjátékban az ikonikus magyar zenész legismertebb zeneszámait (Sajtból van a hold, Darabokra törted a szívem, Szerelemvonat, Jégszív stb.) éneklik fiatal színészek és zenészek: Törőcsik Franciska, Marics Peti, Ember Márk, Brasch Bence, Kirády Marcell és társaik.
A filmet az elmúlt évtizedek hazai vígjátékainak legsikeresebb alkotói hozták össze: a kreatív producer Goda Kriszta (BÚÉK, Csak szex és más semmi ) a rendező Orosz Dénes (Seveled, Coming Out), a forgatókönyvet pedig a hazai standup királynője, Kormos Anett (Mintaapák, A mi kis falunk) írta.
Fotó: Taylor Projects / A Vándormozi
A Demjén Ferenc dalait feldolgozó filmet egy hónap alatt több mint 400 ezer néző látta a magyar mozikban. E hét pénteken pedig tíz város tizennégy filmszínházában indul hódító útjára Erdélyben:
Csíkszereda, Csíki Mozi
Kolozsvár, Cinema City Iulius Mall és Florin Piersic Mozi
Maroshévíz, Kelemen (Calimani 3D) Mozi
Marosvásárhely, Cinema City PlazaM és Cineplexx
Nagyvárad, Cinema Palace és Cinema Palace OSC
Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
Szatmárnémeti, CinemaOne Laserplex és Cineplexx
Szamosújvár, Béke (Pacea) Mozi
Temesvár, Győzelem (Victoria) Mozi és
Zilah, Scala Mozi
Ezeken túl A Vándormozi által eljut olyan városokba és falvakba is, ahol nincs mozi, mint Székelyudvarhely, Csíkszentkirály, Gelence, Székelykeresztúr, Érköbölkút, Szentegyháza, Gyergyóalfalu, Kraszna, Korond, Csíkcsicsó, Szászrégen, Vámosgálfalva, Kovászna, Medgyes, Kézdivásárhely, Szilágyperecsen, Beszterce, Csikszentdomokos, Gyimesközeplok, Ditró, Nagyenyed és további számos településre.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!