
Fotó: Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány harmadik alkalommal szervezi meg az Ég és Föld elnevezésű nagycsütörtöki koncertsorozatát, amellyel a húsvétra való hangolódásban segítenek. Az érdeklődők Marosvásárhelyen, Sepsiszentgyörgyön, Székelyudvarhelyen, Kolozsváron, valamint Nagyváradon vehetnek részt a koncerteken.
2024. március 25., 11:392024. március 25., 11:39
Az égi, szakrális, nagyheti kompozíciókat éneklő kórushoz társul a földi népművészet, és a lelki könnyebbülésen túl a koncertek alkalmat nyújtanak mindenkinek az elcsendesedésre, a nagyhét és a húsvét misztériumában való elmélyülésre, és zeneileg is igazi csemegének ígérkeznek. Öt város közönségét ajándékozzák meg egy kis kulturális csemegével, amelyek elcsendesedésre hívnak templomaink belsejébe.
Nagycsütörtökön, március 28-án 17 órától a marosvásárhelyi vártemplomban a Cantuale Énekegyüttes, valamint a Tokos zenekar koncertezik.
Szintén 17 órától kezdődik a székelyudvarhelyi belvárosi református templomban is az ünnepre hangolódás, Kásler Magda, az Üver zenekar, valamint a Belvárosi Református Egyházközség Bocskai István Vegyeskara és Presbiteri Férfikara közreműködésével.
Sepsiszentgyörgyön a Gyöngyvirág utcai Evangélikus Templomban 18 órakor István Ildikó, a Művészeti Népiskola zenetanárai és a Pro Musica Kamarakórus lépnek fel.
Szintén 18 órától Nagyváradon és Kolozsváron is lesz nagycsütörtöki koncert.
A sepsiszentgyörgyi, marosvásárhelyi és kolozsvári eseményeken adományokat gyűjtenek a zsoboki Bethesda Gyermekotthon részére.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!