
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz és a Nép Ügyvédjéhez fordult Rákossy Botond József földmérő mérnök, miután a tavaly módosuló egyik jogszabály szerint Erdélyben a mezőgazdasági területek és erdők első telekkönyvezése is pénzbe kerül. A hangsúly az Erdélyen van.
2023. február 02., 10:472023. február 02., 10:47
Noha ingyenes volt a mezőgazdasági területek és erdők első telekkönyvezése, tehát nem kellett fizetni a szolgálatásért a kataszteri hivataloknál, a tavaly június 22-én módosult jogszabály szerint ez megváltozott. Ennek értelmében
– hívja fel a figyelmet Rákossy Botond József Facebook-bejegyzésében.
A POL Hargita megyei tanácsosa arra is kitért, míg a Bákó vagy Prahova megyében kapott birtoklevél esetében a telekkönyvezésért nem számolnak fel díjat a kataszteri hivatalnál, addig Hargita vagy Brassó megyében az első bejegyzésnél is 120 lej értékű összeget kell befizetni a szolgáltatásért. Mint fogalmazott, nem tudni, hogy tévedés történt-e, vagy tudatos cselekedet volt, de
„Ez nem történt meg a mai napig. Ezért az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz, illetve a Nép Ügyvédjéhez (ombudsman) fordultam az ügyben, és azt kértem, hogy tegyék meg a szükséges lépéseket a régióalapú megkülönböztetés felszámolása érdekében” – osztotta meg álláspontját Rákossy.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!