
Fotó: Haáz Vince
Két év kihagyás után idén újra a Maros-parton és a Víkendtelep környékén szervezik meg a Vibe Fesztivált. A marosvásárhelyi rendezvény Erdély legnagyobb magyar fesztiválja kíván lenni – mondta el Rés Konrád Gergely főszervező, aki azt is elárulta, terveik szerint 80 ezren fognak idén együtt fesztiválozni.
2022. június 21., 20:372022. június 21., 20:37
2022. június 21., 20:382022. június 21., 20:38
A VIBE Fesztivált június 30. és július 3. között szervezik meg a Maros-parton, a rendezvény fesztiváligazgatója, Rés Konrád Gergely szerint egy év kihagyás és egy tavalyi különkiadás után most ismét teljes értékű fesztivált szerveznek, amelyre úgy látják, nagyon nagy az igény.
– mondta a Székelyhonnak Rés Konrád Gergely, rámutatva, hogy most azon dolgoznak, hogy ennek a létszámnak megfeleljenek mind logisztika, mind program szintjén.
Újra a Maros-part lesz a fiatalok szórakozásának központja. Archív
Fotó: Haáz Vince
„Mi arra törekszünk, hogy a legjobb magyarországi és erdélyi előadók jelen legyenek.
– magyarázta a főszervező. Rés Konrád Gergely rámutatott, a magyar zenészek között vannak „újhullámosak”, mint például Azaria vagy Dzsúdló, de vannak befutott sztárok is, mint ByeAlex, Majka vagy a Tankcsapda. Emellett nagy újdonság, hogy
de a Parti Arénában is két nemzetközi DJ lép fel majd minden nap, ami színesíti a fesztivál programját. Összességében
Fotó: Haáz Vince
A zenei program mellett a Koli, a Fashion Corner és a Kerengő kíván nappali foglalkoztatást nyújtani a fesztiválozóknak.
„Nem szeretnénk feltétlenül megmondani a tutit, de
Ezért jelen lesznek vállalkozók, sportolók, politikusok, közéleti szereplők, influenszerek, olyanok, akik valamiben már sikert értek el” – mutatott rá Rés Konrád Gergely. Hozzátette:
A Koli mellett a Fashion Cornerben, vagyis az erdélyi divattérben is lesznek beszélgetések, de kimondottan fiataloknak szóló workshopokkal is készültek a szervezők: ékszerkészítésbe, természetes kozmetikumok készítésébe vagy vászontáska alkotásba lehet például belekóstolni. A Kerengőbe látogató fesztiválozó pedig kulturális, művészeti programok közül válogathat a fesztivál központi részében, mégis kissé elzárva a külvilágtól.
Fotó: Haáz Vince
Rés Konrád Gergely rámutatott arra is, hogy lesz némi változás a helyszín tekintetében is a 2019-es évhez képest:
A Koli és a Fashion Corner rész konkrétan a Víkendtelep területén lesz, és egy híd köti majd össze ezt a fesztivál másik részével.
A fesztivál nulladik napja június 29-én 18 órától rajtol, akkor már várják azokat, akik be szeretnének költözni a kempingbe, és szerdán este már bulik is lesznek. Az első teljes értékű nap június 30-án lesz, 11 órától kezdődnek a programok a Fashion Cornerben és a Koliban.
Fotó: Haáz Vince
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
szóljon hozzá!