
Fotó: Anna and the Barbies
Előzenekarokat keres erdélyi turnéjához az Anna and the Barbies. A magyarországi banda a november végén tartandó ötállomásos turnéja mindegyik koncertjére vendégzenekart vár. Érintett városok: Nagyvárad, Kolozsvár, Csíkszereda, Marosvásárhely és Sepsiszentgyörgy.
2018. október 25., 18:542018. október 25., 18:54
2018. október 25., 19:432018. október 25., 19:43
Magyarország egyik legtöbbet koncertező zenekara, a formabontó ötleteiről és megjelenéséről híres Anna and the Barbies várja azoknak a zenekaroknak a jelentkezését, amelynek tagjai úgy érzik,
és akik nem félnek megmutatni magukat, képesek a tömeg arcába ordítani mondanivalójukat, nem félve a visszajelzésektől. Olyan elhivatott előadókat és lelkes zenekarokat keresnek, akik szomjazzák a megmutatkozás lehetőségét, és kedvük van megosztani a színpadot az Anna and the Barbies-zal egy estére.
A magyarországi zenekar rövid bemutatkozást, koncertfelvételt, dalokat, akár videoklipet és motivációs videót vár e-mailen a jelentkezőktől.
Amit kínálnak:
fellépési lehetőség az Anna and the Barbies zenekar koncertje előtt;
heti belépő és sátorhely a zenekar saját fesztiváljára, a Woodstock az Ugaronra;
széles körű sajtómegjelenés;
profi stúdiófelvétel;
csodás koncertélmény és átmulatott éjszaka a zenekar tagjaival.
A tehetségkutató program az Erdélyi Médiatér Egyesület és a SoundCam stúdió közös produkciója. Jelentkezni november 15-én éjfélig lehet, a – zenekar és zsűri által – kiválasztottakat november 20-áig kiértesítik. Jelentkezés a wewillrockerdely@gmail.com e-mail címen.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
szóljon hozzá!