Súlyos kijelentéseket tett Úzvölgyében, a román hősök napján tartott csütörtöki megemlékezésen Mihai Tîrnoveanu, a Nép Útja (Calea Neamului) egyesület vezetője: párhuzamot vont Erdély és Besszarábia között, szerinte egyik helyen magyar, a másikon orosz agresszióval kell megküzdeniük a románoknak.
2024. június 14., 15:122024. június 14., 15:12
Csütörtöki helyszíni beszámolónkat itt, a rendezvényről készült képtörténetünket pedig itt találja.

Résztvevők százait várja a román hősök napján szervezett úzvölgyi felvonulásra és megemlékezésre a Nép Útja egyesület és az Ortodox Testvériség. A 2019-es temetőfoglalás óta minden év júniusában kötelező programnak számít az esemény.

Úzvölgye, június közepe, trikolórok, román nacionalizmus. A forgatókönyv idén sem változott, ám a stáblista láthatóan meggyérült, illetve részben megfiatalodott. Egy sorozat utolsó epizódjait láthatjuk? Ki-ki döntse el fotós beszámolónkat nézve.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
Az elmúlt 24 órában 83 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 85 embernek nyújtottak segítséget -– tájékoztatott szombaton a Salvamont.
A román légierő egyik C-27J Spartan típusú repülőgépe szállítja Svájcból Párizsba a Crans-Montanában történt újévi tűzeset hat sérültjét.
Az új év első napjai meghozták a rég várt havazást Romániában, Székelyföld legnagyobb részét is hótakaró borította be szombat reggelre. A legjelentősebb hóréteg Gyergyó- és Marosszéken rakódott le.
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kedvezőtlen időjárás miatt megszakadt az áramszolgáltatás Szováta és Korond környékén szombat reggel. Több mint 7 ezer háztartás maradt villany nélkül.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
2 hozzászólás