
Magyari Hunor, Balázs Attila és Erdély Bálint Előd
Fotó: Csató Andrea
Három székelyudvarhelyi fotós, Balázs Attila, Erdély Bálint Előd és Magyari Hunor munkáit lehet megtekinteni Székelyudvarhely központjában. A kiállításokat szerda este nyitották meg baráti hangulatban.
2024. november 07., 11:282024. november 07., 11:28
Egymás után három fotós világába nyerhettek betekintést azok, akik szerda este ellátogattak a Face To Face Egyesület által szervezett kiállításra Székelyudvarhelyen. A fotósokból összeálló egyesület célja, hogy támogassák és népszerűsítsék a térség művészeti és hagyományőrző eseményeit, valamit hogy segítsék a fiatalok kulturális nevelését – részletezte a megnyitón Balázs Attila.
A három helyszínre kiállított fotók kapcsán Balázs kiemelte, annak ellenére, hogy a digitalizáció és a mesterségesség mindennapjaink részévé vált, meggyőződésük, hogy az ember által alkotott munkának van értéke.
Fotó: Csató Andrea
Elsőként Erdély Bálint Előd, a Székelyhon korábbi fotóriporterének munkáit mutatták be a Vekker kávézóban. Fotósorozata a Földanya nevet viseli, és a Földön történő emberi beavatkozás kettősségére reflektál.
A kávézó előtti téren Magyari Hunor L(égi) fotói kaptak helyet. A fotósnak számos madártávlatból készült képét ismerheti a közönség, érdeklődése még a drónok megjelenése előtt kezdődött, amikor repülőgépből fotózott.
Fotó: László Ildikó
„Hunor fentről lát és láttat. Légi és égi fotókat készít. Olyanokat, amiket mi, akik a földön járunk, nem láthatunk, vagy csak így láthatunk” – hangzott el a megnyitón. Képei
Balázs Attila (aki éveken át a Székelyhon nyomtatott elődje, az Udvarhelyi Híradó fotóriportere volt) képsorozatát a Jámbor Tehén étteremben állították ki. Képei
tárlata arra keresi a választ, hogy a fényképező lencséje előtt zajló eseményből valójában mi rögzül.
Fotó: László Ildikó
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott kiállítások megtekinthetők az említett terekben decemberig.
Fotó: Csató Andrea
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!