
Kezével próbált védekezni az áldozat
Fotó: Barabás Ákos
Medvetámadás történt a Zetelaka és Zeteváralja közötti erdős részen csütörtökön délelőtt. A megtámadott férfi az arcán, a karjain és a lábain is sérüléseket szenvedett, nincs életveszélyben.
2017. július 06., 15:592017. július 06., 15:59
2017. július 06., 17:022017. július 06., 17:02
Gombászni ment csütörtök reggel négy társával Hinyi Róbert, aki gyűjtögetés közben elmaradt a többiektől, így egyedül indult el haza a Deság környékén lévő Gerendély patak menti erdős részről – mesélte lapunknak maga az áldozat.
Mint mondta, egy fakitermelésre használt úton haladt, amikor
Ekkor ijedtében nagyot kiáltott, majd megpróbált elmenekülni, ám a nagyvad pillanatok alatt utolérte. Hinyi a földre esett, a vad pedig szemből támadt rá. Noha kezével próbált védekezni, a medve így is megsebesítette az arcán, a karjain és a lábain is, ugyanakkor a törzsén is látszottak felszíni karomnyomok.
– fogalmazott lapunknak az áldozat, aki szemmel láthatóan még mindig sokkos állapotban volt az incidens miatt. Hinyi ezután lábra állt és „valahogy” kiment az erdőből. Ott éppen kaszáló emberekkel találkozott, akik azonnal mentőt hívtak. A sérültet a Hargita Megyei Mentőszolgálat a székelyudvarhelyi kórházba szállította.
Lukács Antal, az egészségügyi intézmény vezetője az Agerprest arról tájékoztatta, hogy páciensük az arcán, mellkasán, bal karján és vádliján sérült meg, de sebei nem mélyek, állapota stabil.
Benke József, a Zetelaka és Társai Vadász- és Horgászegyesület igazgatója szerint tipikus medvetámadási eset történt, a férfi ugyanis egyedül volt és nem idézett elő zajt, az anyamedve pedig kicsinyeit védte. Hozzátette, ha a férfi zajt keltett volna valamivel, a nagyvad valószínűleg elkerüli őt.
Ez az ötödik eset ebben az évben Hargita megyében, hogy kórházba kerül valaki medvetámadás miatt.
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
szóljon hozzá!