
Fotó: Dancurás Hegyimentő Csapat
Kélt szászrégeni fiatal került bajba kedd hajnalban a laposnyai erdei úton. Autójuk az árokba csúszott, a hegyimentőknek kellett őket kimenteniük.
2023. november 28., 10:352023. november 28., 10:35
A Gyergyóremete és Szászrégen közti út nyári időszakban sem könnyen járható, de az éjszaka két fiatal mégis nekivágott, hogy arra rövidítsenek Szászrégen felé egy kis Volkswagen Polo személyautóval. A behavazott, járhatatlan úton a jármű megcsúszott és az árokban kötött ki. A gyergyószentmiklósi Dancurás Hegyimentő csapathoz hajnali 4.20-kor érkezett a riasztás.
Fotó: Dancurás Hegyimentő Csapat
A hegyimentők a helyszínre érkezve azt tapasztalták, hogy
A hegyimentőknek ezért is igyekezniük kellett, hogy elkerülhessék a hipotermiát. Meleg teát, meleg ruhát adtak nekik, míg az autó kivontatása zajlott.
Kastal Gergő, a hegyimentőcsapat vezetője elmondta, tapasztalatlan fiatalokról volt szó, a sofőr nemrégiben kapott jogosítványt.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!