Hirdetés
Hirdetés

Épületbontás előzi meg az ünnepekhez is méltó közösségi tér létrehozását

Rontják a faluképet a lepusztult állapotú ingatlanok •  Fotó: Veres Nándor

Rontják a faluképet a lepusztult állapotú ingatlanok

Fotó: Veres Nándor

Lebontják a tusnádi községházával szembeni épületegyüttest azért, hogy a helyén központi teret alakítsanak ki a település számára. Az önkormányzat erre a célra 300 ezer lejt szánt az idei költségvetésből.

Barabás Hajnal

2022. március 26., 17:362022. március 26., 17:36

Hat épületrészből álló épületegyüttest bontanak le, hogy a helyén egy központi teret alakítsanak ki a település számára. Közösségi térrel ugyanis nem rendelkezik az alcsíki település, a nagyobb rendezvényeket eddig a futballpályánál kényszerültek megtartani.

Idézet
Szerettünk volna egy nagyobb teret, ahol a különböző eseményeket, ünnepségeket méltó körülmények között tarthatnánk meg, mint például a március 15-ei ünnepséget

– érvelt a döntés mellett Molnár József, Tusnád község polgármestere. A cél érdekében az önkormányzat tavaly megvásárolta az ingatlanokat, amelyek közül az egyik a kommunista időkben étkezdeként működött. Mint a községvezető elmondta,

a szakvéleményezés szerint annyira rossz állapotban vannak az ingatlanok, hogy mielőbb indokolt a lebontásuk, figyelembe véve azt is, hogy a helyi iskola közvetlen szomszédságában vannak.

„A szükséges eljárásokat és közbeszerzéseket követően még az idén hozzáfognánk a kivitelezésnek, és a lebontott épületek helyén a központi tér kialakításának is” – mondta a polgármester. Tőle tudjuk, hogy erre a projektre 300 ezer lejt különítettek el az idei költségvetésből.

Hirdetés

Az épületek 1300 négyzetméternyi területen állnak, a mellette lévő parkolóval összekapcsolva a községnek közel 1500 négyzetméteres központi tere lesz. „Az Imets Fülöp Jákó Általános Iskolának is a térre nézően alakítanánk ki új bejáratot, teljesen más arculata lesz így a községközpontnak” – jegyezte meg Molnár. Hozzátette, a téren szeretnének továbbá a község neves szülötteinek méltó emléket állítani, mint például Kovács Miklós erdélyi római katolikus püspöknek, Imets Fülöp Jákó kanonoknak, gimnáziumi igazgatónak, tanárnak, az iskola névadójának, illetve Ábrahám Ambrus Andor biológusnak. Az elöljáró továbbá megosztotta még néhány idei tervüket. Mint sorolta, az újtusnádi, valamint a nagytusnádi kultúrotthon részbeni felújítását szeretnék kivitelezni, továbbá a fiatalok számára mindkét művelődési házban termet biztosítani. Nem utolsó sorban pedig

ebben az évben Újtusnád 200 éves évfordulóját szeretnék méltóképpen megünnepelni, hiszen két évszázada annak, hogy leégett Nagytusnád, és így jött létre az odatelepülő lakók révén Újtusnád.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Ezek lesznek a legmelegebb napok a kéthetes előrejelzés szerint

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.

Ezek lesznek a legmelegebb napok a kéthetes előrejelzés szerint
2026. június 15., hétfő

Felmentették az augusztus 10-i tüntetés erőszakos feloszlatásával vádolt csendőrségi vezetőket

A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.

Felmentették az augusztus 10-i tüntetés erőszakos feloszlatásával vádolt csendőrségi vezetőket
2026. június 15., hétfő

Közzétették a gazdaságilag aktív népesség számát Romániában

A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.

Közzétették a gazdaságilag aktív népesség számát Romániában
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Alkoholszondás és drogtesztes ellenőrzések várhatók országszerte

Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.

Alkoholszondás és drogtesztes ellenőrzések várhatók országszerte
2026. június 15., hétfő

Tengerbe fulladt egy férfi a legnépszerűbb romániai üdülőhelyen

Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.

Tengerbe fulladt egy férfi a legnépszerűbb romániai üdülőhelyen
2026. június 15., hétfő

Az RMDSZ támogatásában is bízik a kijelölt kormányfő

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).

Az RMDSZ támogatásában is bízik a kijelölt kormányfő
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Sokszor úgy derül ki a környezetszennyezés, hogy feljelentést tesz a szomszéd

Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.

Sokszor úgy derül ki a környezetszennyezés, hogy feljelentést tesz a szomszéd
2026. június 15., hétfő

Parkolószenzorokat telepítenek, nem lehet parkolni hétfőn a Temesvári sugárút egy részén

Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.

Parkolószenzorokat telepítenek, nem lehet parkolni hétfőn a Temesvári sugárút egy részén
2026. június 14., vasárnap

A kormányprogram és a miniszterek ismeretében dönt az RMDSZ Veștea támogatásáról

Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.

A kormányprogram és a miniszterek ismeretében dönt az RMDSZ Veștea támogatásáról
Hirdetés