
Új polgármesteri hivatal épül
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egy sikeres pályázatnak köszönhetően közel hárommillió lejből építenek új polgármesteri hivatalt Kányádon: a tavaly megkezdett munkát idén kell befejezni. Az intézmény jelenlegi székhelye új rendeltetést fog kapni.
2022. április 21., 09:032022. április 21., 09:03
2022. április 21., 09:502022. április 21., 09:50
Nem felel meg a tűzvédelmi és egyéb biztonsági követelményeknek, ráadásul eredetileg nem is polgármesteri hivatalnak épült, így a beosztása sem praktikus – szűk, egymásba nyíló szobák – a jelenlegi községházának – indokolta György Sándor polgármester, hogy miért döntöttek egy új létesítmény megépítése mellett.
Mint mondta, azon is gondolkodtak, hogy az új beruházás helyett csak felújíttassák a jelenlegi épületet, ám ez árban csak kevéssé marad el a mostani projekttől.
A Helyi Fejlesztések Országos Programjától (PNDL) igényelt támogatást a helyi önkormányzat, ennek köszönhetően kezdődhetett el tavaly ősszel a mintegy 2,9 millió lej értékű kétszintes ingatlan megépítése. A megrendelő helyzete azonban nem volt egyszerű, hiszen amellett, hogy időközben módosítani kellett a terveket, jelentősen megnövekedett az építkezési anyagok ára is. Utóbbi okán költségvetés-kiegészítésért kellett folyamodjanak a fejlesztési minisztériumhoz, ahol pozitívan bírálták el a kérésüket.
Fotó: Erdély Bálint Előd
György Sándor szerint
Az építkezés egyébként a megkötött szerződés szerint idén be kell fejeződjön. A finanszírozott projekt nem tartalmazza a szükséges területrendezést, ezt helyi forrásokból kell megoldja az önkormányzat. Az elöljáró arra is kitért, hogy
György Sándor rámutatott, sok kritikát kaptak a lakóktól, hogy miért a település szélén (a Jásfalva, Székelypetek és Székelyderzs irányába ágazó útkereszteződés közelében) építik az új székhelyet.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közölte, nem volt más választásuk, hiszen ott volt csak megfelelő méretű területe az önkormányzatnak. A település központjában lévő polgármesteri hivatal udvara erre nem volt elegendő, a törvények szerint urbanisztikai bizonylatot sem kaphattak rá. Mindemellett az is gondot okozott volna, ha le kell bontani a korábbi székhelyet, hiszen nem lett volna, ahová átköltöztessék időszakosan az intézményt.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!