
Épül az új művelődési otthon Marosszentgyörgyön
Fotó: Rab Zoltán
Jól haladnak a munkálatokkal, annak ellenére, hogy a bontáskor derült ki, nem lehet azokat a falakat megmenteni, amelyekről azt tervezték, hogy megőrzik és átalakítják. Marosszentgyörgyön épül az új, háromszáz férőhelyes művelődési ház.
2022. november 23., 22:062022. november 23., 22:06
A régi művelődési házat nyáron bontották le, hogy kívül-belül megújuló,
Fotó: Rab Zoltán
Sófalvi Szabolcs polgármester a Székelyhonnak elmondta, a többnemzetiségű nagyközség számára fontos egy ilyen intézmény, amely számos rendezvénynek az otthona, ugyanakkor a községben megforduló turistáknak is szeretnének szórakozási, kikapcsolódási lehetőséget nyújtani. Marosszentgyörgy 12 ezer lakosával a megye legnagyobb községe,
Fotó: Rab Zoltán
A korábbi épület már szűkösnek bizonyult, ezért most helyette korszerű felszereléssel ellátott közösségi központot alakítanak ki, amely a helyiek és a községbe látogatók számára egyaránt hasznos lesz.
Fotó: Rab Zoltán
A nemrég lebontott kultúrotthon 1939 és 1945 között épült, 1968-ban bővítették. Korábban a csűrökben szórakoztak, táncoltak a marosszentgyörgyi fiatalok, majd a központban, az egykori Hangya Szövetkezet helyén lévő nagy csűrben tartották a közösségi eseményeket.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!