
A készülő tanintézet. Októberre ígérte a kivitelező a befejezést
Fotó: Pinti Attila
Idei költségvetéséből 537 ezer lejt fordít az új mindszenti tanintézet megépítésére a csíkszentléleki önkormányzat, emellett a megyei önkormányzattól is igényeltek pénzt a szükséges bútorzat beszerzésére. Egy hónapja újra dolgoznak a tavaly augusztusban elkezdett épületnél.
2017. április 10., 21:082017. április 10., 21:08
Az építők tavaly augusztustól elvégezték a szükséges alapozási munkálatokat, illetve nekifogtak a falak építéséhez. Habár terveik szerint még a múlt esztendőben tető alá hozták volna az épületet, ez a források elapadása miatt nem történt meg. A minisztériumból ugyanis jelezték, hogy
– számolt be érdeklődésünkre Keresztes Balázs. Csíkszentlélek község polgármestere megjegyezte, decemberben visszakapták a cégnek kifizetett összeget, így utána nem volt gond.
Fotó: Pinti Attila
Jelenleg állnak a munkálatok, mivel az építkezéshez nincs elegendő tégla. Múlt csütörtökön felmérték a megépített falakat, a napokban pedig tisztázódik, hogy ki tévedett (a kivitelező vagy a tervező), és annak függvényében orvosolják a problémát – avatott be a részletekbe a községvezető. Hozzátette, ha ez tisztázódik, folytatódhat a munka, az elmúlt egy hónap eredményeit látva pedig
Fotó: Pinti Attila
A Helyi Fejlesztési Programból rendelkezésükre álló 900 ezer lej nem elég a szükséges munkálatokra, mert a már 2011-ben elkezdett – a becsődölt kivitelező miatt leállt – projekt újratervezése során pluszköltségek merültek fel. Így az idei költségvetésükből 537 ezer lejt különítettek el erre a célra. A beruházásban nincs benne a berendezések megvásárlása, de már ez ügyben is lépett a helyi önkormányzat, Hargita Megye Tanácsához fordultak, amely 100 ezer lejt bocsátott rendelkezésükre a szükséges bútorzat beszerzésére – foglalta össze Keresztes Balázs. Mint elmondta, ez a legszükségesebbekre elegendő is lesz, de terveik szerint mire tető alá kerül az épület,
Az épületről
Mint arról már korábban is írtunk, egy közel 750 négyzetméteres épület készül, amelyben az oktatás mellett a délutáni foglalkoztatáshoz, illetve a gyermekek étkeztetéséhez szükséges helyiségeket is kialakítanak. Az épület legtöbb 187 hét személyt szolgálhat ki, ebből 75 óvodás, 100 kisdiák, 12 óvodai és iskolai alkalmazott. Az elmúlt években nem változott jelentősen a településen a kisdiákok és óvodások száma: az alsó tagozaton évente 80 gyerek tanul, míg az óvodában 40–45.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!