
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Narancssárga kánikulariadót adott ki péntekre az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hét megyére és Bukarestre. Ugyanakkor további 25 megyében sárga jelzésű figyelmeztetés lesz érvényben.
2024. augusztus 01., 12:162024. augusztus 01., 12:16
A másodfokú (narancssárga) hőségriadó Krassó-Szörény, Mehedinţi, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu és Ilfov megyére, illetve Bukarestre lesz érvényes, ezekben a régiókban pénteken 38–39 Celius-fokig emelkedhet a nappali hőmérséklet, éjszaka sem lesz hűvösebb 20 foknál, és a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80-as értéket.
Sárga jelzés alatt fog állni Szatmár, Bihar, Arad, Temes, Szilágy, Kolozs, Fehér, Hunyad, Gorj, Szeben, Vâlcea, Brassó, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Bákó, Vrancea, Buzău, Ialomiţa, Călăraşi, Vaslui, Galac, Brăila, Tulcea és Konstanca megye, ahol 34–37 fok közötti maximumok és 20 fok körüli minimumok várhatók.
– írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
szóljon hozzá!