
A Tulipán utcai református imaház és parókia
Fotó: Haáz Vince
Közösséget és templomot akar építeni Nagy Gábor és Orsolya, református lelkészek, akiket vasárnap iktattak be Marosvásárhelyen a Tulipán utcai református gyülekezetbe.
2024. április 14., 18:372024. április 14., 18:37
Az ismertebb marosvásárhelyi református gyülekezetek mellett kissé háttérbe húzódva él a Tulipán utcai református egyházközséghez tartozó közösség. A gyülekezet 1990-ben alakult, imaházban tartják alkalmaikat,
Nagy Gábor lelkészcsaládból származik, nagygalambfalvinak tartja magát, és Kolozsváron ismerte meg feleségét, Orsolyát, aki nagykendi.
Vasárnap iktatták be a lelkészházaspárt
Fotó: Haáz Vince
A teológia elvégzése után Kolozsváron voltak segédlelkészek, majd két kis Maros megyei gyülekezetben– Gógánváralján és Dányánban – szolgáltak 12 évig. Három gyerekükkel költöztek tavaly Marosvásárhelyre, és csöppentek bele a városi pörgésbe.
– emelte ki Nagy Gábor.
Nagy Gábor és felesége, Orsolya
Fotó: Haáz Vince
A lelkész házaspárt vasárnap, a délelőtti istentiszteleten iktatta be hivatalosan Czirmay Levente, a Marosi Református Egyházmegye esperese. Gábor és Orsolya közösen hirdette az igét, az általuk kiválasztott igerész alapján: „Valamely helyen akarom, hogy az én nevemről megemlékezzetek, elmegyek tehozzád és megáldalak téged.”
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
szóljon hozzá!