
Nyíl mutatja, merre van a fesztivál
Fotó: Haáz Vince
Noha még javában épül a fesztiválhelyszín, szerdán este már a nulladik nappal rajtol a VIBE Fesztivál Marosvásárhelyen. Csütörtöktől pedig újra megtelik fesztiválozókkal a Maros-part, ahová mintegy nyolcvanezer bulizni vágyót várnak majd.
2022. június 28., 17:422022. június 28., 17:42
2022. június 28., 17:562022. június 28., 17:56
Javában zajlott a munka keddi helyszíni terepszemlénken: kerítések és színpadok épültek, illetve egy új hidat is emeltek a szervezők, hogy összefüggőbb legyen a fesztivál területe.
„A színpadok állnak már, az arculatozásuk zajlik, ugyanis minden színpadnak lesz egy saját formavilága. És épül a híd is, amely talán a legnagyobb újdonságunk, és a fesztivál egyik legvagányabb része is lesz, hiszen
Az eddigi években is benne volt a fesztiválban a strand, de körbe kellett menni: végig a Maros-parton, ki kellett menni a fesztiválterületről, most viszont át lehet menni ezen a hídon, ami épül, és rögtön a strand hátsó, fás, füves részén van az ember. A VIBE Kolit is ide terveztük az idén, ahogy átmegyünk a hídon, ott lesz a VIBE Koli és a Fashion Corner” – magyarázta a területbeli újdonságokat Polacsek Péter, a VIBE kommunikációs koordinátora.
Felépült a nagyszínpad
Fotó: Haáz Vince
a főszínpad, egy partiaréna, egy kis színpad, egy Black Box, ahol az elektronikus zene másik skálája mutatkozik be, illetve van még a Kerengő, amely nappal művészeti bázis, éjszaka buliknak ad otthont. A négynapos fesztivált rengetegen szervezik: a szervezői bázis százas létszámú, akiknek a munkáját mintegy 350 önkéntes segíti, plusz jelenleg a színpadok, híd építésénél még vagy háromszáz ember dolgozik, hogy szerda este, a nulladik napon már minden rendben menjen.
Zajlik a munka a terepen
Fotó: Haáz Vince
A fesztiválra amúgy idén megcélozták a nyolcvanezres létszámot, és Polacsek Péter szerint úgy néz ki, hogy tartani is tudják a tervet. Azt látják, hogy rengeteg fiatal kíváncsi a fesztiválra. Valószínűleg ebből adódik az is, hogy
A 14 éven aluliakat, akiknek nincs személyijük, csak akkor engedik be a fesztiválra, ha a szülő is jegyet vesz és velük tart.
A 14–16 éves korosztálynak is szüksége van egy felnőtt kísérőre, aki nyilatkozatban vállalja, hogy felelősséggel tartozik a kiskorúért. „Ez a felnőtt kísérő azonban nem kell a szülő legyen, lehet egy nagy testvér, egy barát, akivel tart a 14–16 éves. Ugyanakkor egy felnőtt több fiatalt is kísérhet”
– magyarázta Polacsek Péter. Hozzátette, tudják, hogy
de ezek a korhatárok az eddigi években is így működtek, csak mivel idén sokkal többen akarnak fesztiválozni, azt vették észre, hogy sokkal több 12–13 éves is akar VIBE-ra menni, akiket csupán szülői kísérettel tudnak beengedni. A 18 éven aluliak amúgy speciális karszalagot kapnak majd, amely biztosítja a szolgáltatók számára a kiskorúak megkülönböztetését, akiket nem szabad kiszolgálniuk alkohollal vagy cigarettával.
Ezen az új hídon lehet átmenni a víkendtelepi strandra
Fotó: Haáz Vince
Utolsó simítások a hídépítés környékén
Fotó: Haáz Vince
Színpadépítés
Fotó: Haáz Vince
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
szóljon hozzá!