
Fotó: Haáz Vince
Részben elfogadták Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester fellebbezését és enyhítettek a hatósági felügyeleten.
2024. december 17., 15:022024. december 17., 15:02
2024. december 17., 17:282024. december 17., 17:28
A Marosvásárhelyi Táblabíróság kedden kora délután tartott ülésén elfogadta Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester és Sala Petrica üzletember fellebbezését. Mint ismert, a városvezetőt azzal gyanúsítják, hogy elfogadta a megvesztegetést, míg az üzletembert azzal, hogy megvesztegette Marosvásárhely polgármesterét. Egy héttel korábban a bíróság kimondta, hogy mindkettőjüket hatósági felügyelet alá helyezik hatvan napra.
Fotó: Haáz Vince
A kedden született döntés értelmében Soós Zoltán továbbra sem veheti fel a kapcsolatot az ügy tanúival, akiknek neve kezdőbetűit is tartalmazza az ügyészségi döntés. De eltöröli azt a korábbi részt, amely kimondta, hogy Soós Zoltán csakis az ügyészség beleegyezésével hagyhatja el az országot. A döntés végleges.
Mint beszámoltunk róla, a korrupcióellenes hatóság múlt hétfőn tanúként behívta Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármestert a székházába, ahol kiderült, hogy már vádlottként tartják nyilván és 24 órára őrizetbe vették. Az DNA kérte, hogy városvezetőt és azt az üzletembert, akit a polgármester megvesztegetésével gyanúsítanak harminc napra helyezzék előzetes letartóztatásba. A Maros Megyei Törvényszék azonban múlt kedden mindkettőjüket hatósági felügyelet alá helyezte hatvan napra. Az elöljáró Facebook-bejegyzésben ártatlanságát hangoztatta, és tudatta, hogy továbbra is szabadon folytathatja polgármesteri munkáját.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
szóljon hozzá!