
Fotó: Erdély Bálint Előd
A járványhelyzet kedvező alakulása és a kórházi ellátásra szoruló koronavírus-fertőzöttek számának csökkenése következtében változik a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban a beteglátogatási órarend – olvasható az intézmény Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
2022. szeptember 05., 20:522022. szeptember 05., 20:52
Míg júliusban még a szigorítás volt indokolt, jelenleg enyhülni látszanak a járványmutatók. Az ennek köszönhetően bevezetett új szabályok értelmében a székelyudvarhelyi kórházban fekvő betegeket mostantól naponta meg lehet látogatni, délután fél kettő és fél négy között a következő szabályok betartása mellett: a látogatóknak maszkot kell viselniük, és egy beteghez egy személy mehet látogatni, lehetőleg ugyanaz a teljes kezelés ideje alatt. A látogatónak továbbá a beteg kezelőorvosa által kiállított írásos jóváhagyással kell rendelkeznie, és az intézménybe való belépés előtt kötelező az előszűrésen való részvétel, a tünetekkel rendelkezők pedig nem tehetnek látogatást.
A kórteremben a beteg és a látogató között kötelező az 1,5 méteres távolság tartása és a látogatás időtartama is legtöbb 15 perc lehet. Egy látogató csak egy beteget kereshet fel a kórházban, a hematológiára, az onkológiára és az intenzív terápiás osztályra csak oltott, vagy 72 óránál nem régebbi teszttel rendelkező személyek mehetnek be. A fertőző betegségek osztályán továbbra sem lehet látogatni a betegeket – áll az intézmény által közzétett felhívásban.
A helyi ügyintézést segítő alkalmazás és különböző digitalizációs megoldások fejlesztésének finanszírozására közösen pályázott Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós. A múlt évi áfaemelés miatt módosítani kellett projekt költségeit.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
szóljon hozzá!