
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A hétvégén összesen 35 új koronavírus-fertőzés esetet regisztráltak Kovászna megyében: szombaton 29-et, vasárnap pedig hatot. A tizennégy napra számolt fertőzöttségi mutató Háromszéken 0,62 ezrelék, enyhén növekszik, egy nap alatt 0,02 ezrelékponttal.
2022. január 09., 15:292022. január 09., 15:29
A kórházak nincsenek leterhelve, az intenzív terápiás osztályon nincs koronavírus-fertőzött. Jelenleg Kovászna megyében 140 aktív eset van. Egyetlen olyan település sincs, ahol az ezer főre vetített incidencia meghaladja a 3 ezreléket. Huszonhat közigazgatási egységben az incidencia 3 ezreléknél alacsonyabb, a többi 19 közigazgatási egységben egyetlen Sars-CoV-2-vel fertőzött személyt sem regisztrálnak – tájékoztat a prefektúra.
A hétvégén 435 adag oltást használtak fel, ebből 52 személy kapta meg az első adagot, a többi a második, illetve a harmadik dózist jelenti. Ugyanakkor 69-en kérték az egydózisú Johnson&Johnson-vakcinát.

A szombati kiugróan magas érték után vasárnap csökkent a napi esetszám Hargita megyében, és halálesetek sem történtek a térségben az elmúlt huszonnégy órában. A kórházban ápoltak száma ötven fölé emelkedett, a fertőzöttségi arány pedig egy ezrelékre.

Noha az új esetek száma visszaesett vasárnapra, ez a csökkenés annak köszönhető, hogy kevesebb tesztet végeztek országszerte, az elvégzett tesztek és a pozitív esetek aránya azonban növekedett.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!