
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Huszonnégy új koronavírus-fertőzést mutattak ki Kovászna megyében az elmúlt 24 órában, tájékoztat kedden a prefektúra.
2021. február 02., 19:082021. február 02., 19:08
Ebben az időszakban szintén 24 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak, 159 tesztmintát vizsgáltak meg. Intézményes karanténban 156 fertőzött van, 294 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést.
Az ellenőrzések során 33 személyt megbírságoltak vagy figyelmeztetésbe részesítettek, mert nem viselték a védőmaszkot. A pénzbírságok összértéke 2500 lej. További négy személyt összesen 500 lejre bírságoltak, mert nem tartották be az éjszakai kijárási tilalmat.
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,72 ezrelék, enyhén növekszik az egy nappal korábbi 0,67 ezrelékhez képest. Négy településen az incidencia meghaladja a 3 ezreléket, ezek Futásfalva, Barátos, Szotyor és Márkos. Tizenhárom településen a mutató 1,5-3 ezrelék között van, tizennyolc településen 1,5 ezrelék alatt, kilencven településen nem mutattak ki koronavírus-fertőzést. A járvány kitörése óta Háromszéken 5582 koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak, 5097 esetet gyógyultnak nyilvánítottak, 183 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.