
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kissé növekedett az új fertőzések száma csütörtökön Hargita megyében, és egy haláleset is történt az elmúlt 24 órában a térségben. Kórházban viszont már kevesebb mint 35 személyt ápolnak, a fertőzöttségi arány pedig 0,3 ezrelék alá csökkent.
2021. május 27., 13:542021. május 27., 13:54
Tíz új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, ezzel 8241-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban négy új beteget regisztráltak. Emellett egy újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 424 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.
Gyógyultnak 22 személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7727-en győzték le a fertőzést.
otthoni elkülönítésben 56-an vannak, házi karanténban pedig 557-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal egy páciens esetében sem kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy
az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
szóljon hozzá!