
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Vegyes csapadékra, jegesedésre, havazásra, felerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetést adott ki az egész ország területére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) – írja az Agerpres hírügynökség. A figyelmeztetés hétfő 14 órától kedd délelőtt 10 óráig érvényes.
2020. december 07., 13:262020. december 07., 13:26
Az említett időszakban Olténiában, a Bánság déli részén és helyenként Munténiában, a Bánsági-hegyekben, a Déli-Kárpátokban és a Kárpát-kanyarban havazni fog, 8–10 centiméteres, a hegyekben pedig 15–20 centiméteres hóréteg képződik.
A szél felerősödik, az ország nyugati, délnyugati részeiben és a hegyekben 70–80 kilométeres óránkénti sebességgel fújhat, délen és délkeleten 45–55 km/h sebességű széllökések várhatók. Hófúvásra kell számítani.
Az ország déli és délkeleti régióiban, valamint hegyvidéken jegesedés valószínű.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!