
Aszfaltoznak ahol szükséges, kátyúznak, ahol elengedhetetlen. Archív
Fotó: Veres Nándor
Jelentős összeget fordít idén is a Csíkszeredai Polgármesteri Hivatal a város utcáinak nyári karbantartására – az utak, járdák, parkolók aszfaltozására, javítására több mint 5 millió lej jut, a munkálatokat ideális esetben májusban kezdik el.
2017. március 21., 17:422017. március 21., 17:42
2017. március 21., 18:232017. március 21., 18:23
Akárcsak a korábbi években, idén is a megyeszékhely több utcájában lehet számítani javítási, karbantartási munkálatokra, ezek egyik célja az akadálymentes közlekedés biztosítása, illetve az aszfaltburkolatú út- és járdaszakaszok növelése, új parkolók kialakítása.
– közölte kérdésünkre Szőke Domokos. Csíkszereda alpolgármestere hozzátette, a másik, aszfaltozott utakra, járdákra, parkolókra vonatkozó közbeszerzési eljárás most van kiírás alatt.
Hogy hol és milyen munkálatokat végeznek, azt csak később lehet majd megtudni. Az alpolgármester azt mondta, az igényeket már korábban összeírták, a szükséges munkálatok listáját pedig ezek megrendelése előtt, a kivitelezővel történő szerződéskötésig véglegesítik.
aszfaltozásokra, ha a szükséges közbeszerzési eljárás bonyodalmak nélkül befejeződik, már májusban szerződéskötés következhet, és elkezdik a munkát is. Vannak olyan helyszínek is, ahol folytatni kell az aszfaltozást – viszont ehhez szükség van a víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt.-vel történő egyeztetésekre is, hogy tudják, van-e szükség ásással járó munkálatokra. Az alpolgármester szerint
Csíkszereda aszfaltozatlan utcáinak javítására, karbantartására, illetve újraalapozására valamivel több mint 500 ezer lejt költ idén a polgármesteri hivatal. A gödrök betömése mellett a vízelvezető sáncok takarítását, átereszek javítását is elvégzik a csapadékvíz elvezetése érdekében. Néhány útszakaszon a talaj kiegyenlítésére, illetve új töltés, majd kavicsréteg elhelyezésére és tömörítésre is szükség lesz, valamint új átereszek kialakítására és padkavágásra.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!