
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Péntektől hétfő reggelig tizennégy esetben kérték a Hargita megyei csendőrök és rendőrök közbeavatkozását lakott területeken felbukkant medvék elkergetésére.
2021. július 05., 13:052021. július 05., 13:05
A csendőr-felügyelőség tájékoztatása értelmében a legtöbb ilyen jellegű bejelentés, szám szerint tíz, pénteken érkezett, Tusnádfürdőről, Gyergyóalfaluból és Balánbányáról.
Tusnádfürdőről nyolc riasztást kaptak a település utcáin kószáló medvékről. Valamennyi esetben csendőrökből és rendőrökből álló csapatok szálltak ki a helyszínre, és elkergették a nagyvadakat a lakott területekről. A Gyergyóalfalu községhez tartozó Borzontról egy bejelentés érkezett, de mire a rendőrség kiért a helyszínre, a medve már nem volt ott. Balánbányán az egyik ház udvarán láttak medvét, ide is kiment a rendőrség és elkergette.
A szombatról vasárnapra virradó éjszaka, kevéssel éjfél után Tusnádfürdőről érkezett a riasztás, miszerint medvét láttak az egyik panzió kertjében. Mire a csendőrség kiért, a nagyvad már nem volt ott. Vasárnap este Tusnádfürdő központjából kellett elkergetniük egy medvét a csendőröknek, és szintén vasárnap este, illetve hétfő reggel Marosfőről is érkezett két bejelentés. Mindkét esetben háztáji gazdaságba hatolt be a medvék, anyagi károkat okozva.
A csendőrök ismét felhívják az emberek figyelmét, hogy ilyen helyzetekben azonnal hívják a 112-es egységes segélyhívószámot, ne próbálják maguk elkergetni az állatot, ne etessék, és ne közelítsék meg video- vagy fényképkészítés céljából – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
szóljon hozzá!