
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tíz alkalommal kérték a Hargita megyei csendőrök és rendőrök közbelépését lakott területeken vagy ezek közelében felbukkant medvék elkergetésére péntektől hétfő reggelig.
2021. augusztus 23., 13:222021. augusztus 23., 13:22
A megyei csendőr-felügyelőség tájékoztatása szerint pénteken négy riasztás érkezett a 112-es segélyhívószámra a zetelaki víztározó környékéről, a csíksomlyói borvízforrás közeléből, az egyik tusnádfürdői turisztikai komplexumtól, illetve egy felsőboldogfalvi esztena környékről a medvék miatt. Szombaton szintén négy riasztást kaptak, kettőt Székelyudvarhelyről, kettőt Tusnádfürdőről. A Székelyudvarhelyről kapott bejelentés szerint a város utcáin látták a medvét, de a megjelölt helyszínekre kiszállt egységek nem találták ott a nagyvadat. Vasárnap a Farkaslaka községhez tartozó Székelypálfalváról, valamint a Zetelakához tartozó Sikaszóról érkezett bejelentés medve jelenlétéről – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A tájékoztatásból az is kiderül, hogy
A csendőrök ismét felhívják az emberek figyelmét, hogy ilyen helyzetekben azonnal hívják a 112-es egységes segélyhívószámot, ne próbálják maguk elkergetni az állatot, ne etessék, és ne közelítsék meg videó- vagy fényképkészítés céljából.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
szóljon hozzá!