
A csíkszeredai Szent Kereszt-templom. A gótikus oltárjavítás előzetes dokumentációjának elkészítését támogatják
Fotó: Veres Nándor
A Csík térségi egyházközösségeket összesen több mint egy millió lejjel támogatja a megyei tanács, a finanszírozási szerződéseket a csíkszeredai megyeházán írták alá – tájékoztat közleményben Hargita Megye Tanácsának sajtóosztálya.
2017. június 28., 14:402017. június 28., 14:40
Ez alkalommal a Felcsíki Római Katolikus Esperesi Kerület összesen 713 ezer lejt, az Alcsíki Római Katolikus Esperesi Kerület pedig 507 ezer lejt kapott – áll a megyei tanács sajtószolgálatának közleményében.
hiszen egyre nagyobb szociális problémát okoz az elvándorlás. Az egyházközösségek képviselői köszönetüket fejezték ki a megyei tanács támogatásáért, hiszen mint mondták, csupán saját költségvetésből nem tudnának ilyen jellegű beruházásokat kivitelezni.
Ez alkalommal Felcsíkon Csíkszentmihály javítási tervekre 60 000 lejt, Csicsó kápolnaépítésre 70 000 lejt kapott. Gyimesfelsőlokon a parókiaépítést 80 000 lejjel, az ifjúsági központ javítását és modernizálását 60 000 lejjel támogatja a megyei tanács. Csíksomlyón a villanyhálózat cseréjére 80 000 lejt, a kántori lakás javítására a ferences rendháznak 60 000 lejt utaltak ki. Hargitafürdőnek külső rendezésre – a bejárat rendezése, támfal építése, padok és kukák kihelyezése, faültetés – 60 000 lejt, Zsögödfürdőnek a parókia tetőszerkezetének befejezésére 18 000 lejt különítettek el. Csíkborzsova a templomban a fűtésrendszer felszerelésére 30 000 lejt, Szépvíz homlokzatfestésre és külső javításokra 60 000 lejt, Göröcsfalva a kántori lakás külső tatarozására 30 000 lejt, Balánbánya a ravatalozó felújítására 60 000 lejt kapott. Csíktaplocán kívül-belül kijavítják a kántori lakást, mivel egy új családot várnak ide a jelenlegi kántor nyugdíjazása után. Ezekre és a ravatalozóra összesen 40 ezer lejt kaptak. Javítják a csíkszeredai Szent Kereszt műemlék templom gótikus oltárát, az előzetes dokumentáció elkészítését 5000 lejjel támogatja Hargita Megye Tanácsa.
Alcsíkon a csíkverebesi Szent Őrzőangyalok-templom harangjának automatizálására 7000 lejt, a csíkszentkirályi kápolna befejezésére 100 000 lejt, Lázárfalván kápolnaépítésére 50 000 lejt, Újtusnádon ravatalozó építésére 70 000 lejt, Csatószegen multifunkcionális központ kialakítására 50 000 lejt, Tusnádfürdőn a közösségi központ felújítására 80 000 lejt utalt ki pályázati programja révén a megyei tanács. A tusnádi Szent Ferenc-templom belső javítására 50 000 lej, a parókia és a kántori lakás tetőszerkezetének felújítására 60 000 lej a megyei tanács hozzájárulása. Kászonújfalu a ravatalozó javítására és területének rendezésére 40 000 lejt kapott a megyei tanácstól.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!