
Ukrajnai menekültek Marosvásárhelyen. Az állam támogatja az ellátásukat és étkeztetésüket. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Marosvásárhelyen a múlt hónapra összesen 147 ezer lejt számlázott a polgármesteri hivatal szociális igazgatósága azoknak a személyeknek, akik ukrajnai menekülteknek biztosítottak szállást és ellátást. A magánszemélyeknek, vagy vállalatoknak minden hónap első három munkanapján kell benyújtaniuk a kérvényt a szükséges iratokkal, bizonylatokkal a városházára.
2022. június 14., 11:042022. június 14., 11:04
2022. június 14., 11:542022. június 14., 11:54
Az ukrajnai menekültek ellátásáról pontos iratokat kérnek a városháza szociális igazgatóságán, bizonyítaniuk kell a szállásadóknak, hogy hány személynek mennyi ideig biztosítottak szállást vagy étkezést. Ehhez a befogadottak iratai mellett a lakás tulajdonjogi irataira is szükség van – tudtuk meg Andreia Moraru igazgatótól, aki elmondta:
„Eddig valamennyi kérvényt pozitívan bíráltak el, nem történt fennakadás, nem utasították vissza senkinek a kérvényét” – magyarázta a szociális osztály igazgatója.
– mondta lapunk érdeklődésére Andreia Moraru. Étkeztetésre március 3-tól, elszállásolásra március 23-tól nyújt támogatást az állam, ettől az időszaktól lehet igényelni a pénzt.
Azt, hogy az így kapott összeg után kell-e majd jövedelemadót fizetni, nem sikerült megtudnunk.
Újabb történelmi mélypontra került szerdán a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2688 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,08 banis emelkedést jelent a keddi 5,2180 lejhez képest.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
szóljon hozzá!