
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Maros megyében 2020-ban 321 167 alkalommal tárcsázták az 112-es sürgősségi segélyhívószámot, és csaknem tízezerszer, pontosabban 9989 esetben a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos volt a hívás.
2021. február 12., 14:292021. február 12., 14:29
Az adatokat Maros megye prefektusa hozta nyilvánosságra, megköszönve az 112-es sürgősségi szolgálatnál dolgozóknak, hogy a háttérből segítenek a bajba jutottaknak, és pontos információkat adnak a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban is.
A legfrissebb adatok szerint az elmúlt 24 órában Maros megyében 61 új koronavírus-fertőzést azonosítottak, ezzel a fertőzöttek száma 17 339-re emelkedett. Kórházban kezelnek 151 személyt, 51-et megfigyelés alatt tartanak, ők a teszteredményükre várnak. Otthon lábadozik 64 fertőzött, karanténban jelenleg 1317 személy van.
Két nő meggyilkolásával gyanúsítanak egy 66 éves férfit a Bákó megyei Comănești-en; a feltételezett elkövető ezután megpróbált végezni magával – közölte a megyei rendőrség.
Hőségre figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben hétfőn a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Nyugat- és Délnyugat-Olténiában, Erdély nagy részén és Északkelet-Moldvában.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.