
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
Alig egyhetes kis rénszarvast is meg lehet tekinteni a marosvásárhelyi állatkertben az elkövetkező napokon és szombaton, a Múzeumok éjszakáján is. Apja és anyja is állatkertben jöttek világra, Hollandiában és tavaly érkeztek Marosvásárhelyre. A kis rénszarvasnak még nincs neve és igen félénk.
2024. május 16., 17:052024. május 16., 17:05
2024. május 16., 17:082024. május 16., 17:08
Újszülött rénszarvassal gyarapodott múlt héten a marosvásárhelyi állatkert állománya, a kis állatra nagyon büszkék a gondozók és az állatkert vezetősége.
Korondi Kinga, az állatkert kommunikációs felelőse a Székelyhonnak elmondta, hogy
„Az, hogy utód született a háromtagú rénszarvascsapatban azt jelzi, hogy jól érzik magukat nálunk, megfelelő körülményeket tudunk biztosítani számukra. A rénszarvasok érdekessége, hogy a tehénnek is van agancsa. A most világra jött ünőnek még nincs neve, de az elkövetkezőkben erről is gondolkodunk majd.
– mondta el Korondi Kinga.
A marosvásárhelyi állatkertet az év minden napján meg lehet látogatni, szombaton, a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozat miatt éjszaka 2 óráig lesz nyitva, és látványetetések is lesznek a programban.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
szóljon hozzá!