
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Több mint 13 ezer lej értékben szabtak ki bírságot a hétvégén a hatóságok egy Zágonbárkányban megrendezett, engedély nélküli állatvásáron végzett ellenőrzés nyomán – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. október 14., 17:272024. október 14., 17:27
Egyebek mellett védett állatok után kutattak, illetve a kiskérődzők pestise miatt bevezetett szabályozások betartását ellenőrizték a rendőrség, a környezetőrség, illetve az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság munkatársai vasárnap egy zágonbárkányi állatvásáron, amelyet engedély nélkül rendeztek meg – derül ki a közleményből.
Az akció során ugyanakkor a járműveket is átvizsgálták, továbbá a sofőröket alkoholtesztnek vetették alá.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A hatóságok hangsúlyozzák, a hasonlók akciók célja nem csak a jogi normák betartatása, hanem az is, hogy a jószágok és az emberek számára is biztonságos környezetet teremtsenek.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!