
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Házkutatást tartott a Hargita megyei rendőrség egy székelyudvarhelyi férfi lakásán, mivel felmerült az engedély nélküli fegyverbirtoklás gyanúja. A hatóságiak végül találták is engedély nélkül tartott nem halálos fegyvereket. Az esetről a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség értesítette a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot.
2021. február 05., 14:272021. február 05., 14:27
2021. február 05., 15:182021. február 05., 15:18
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a csütörtöki házkutatás során kiderült, hogy a 35 éves, székelyudvarhelyi személy valóban fegyverbirtoklásra feljogosító dokumentumok hiányában tartott engedélyköteles fegyvereket otthonában.
A rajtaütésen a rendőrök három nem halálos fegyvert, illetve töltényeket és kiegészítő eszközöket foglaltak le. A férfi ellen engedély nélküli fegyverbirtoklás gyanújával indítottak eljárást.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!