
Fotó: Csató Andrea
Lassacskán kimegyünk az idei esztendő eddigi leghidegebb időszakából, péntekre virradóan noha még Székelyföldön a legtöbb helyen mínusz tíz alatti értékeket mértek, mínusz tizenöt már sehol sem volt.
2025. január 17., 09:522025. január 17., 09:52
2025. január 17., 12:392025. január 17., 12:39
Az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek reggeli adatai szerint Csíkszeredában mínusz 13,8 Celsius-fok volt péntekre virradóan, Gyergyóalfaluban és Sepsiszentgyörgyön mínusz 12,3, Marosvásárhelyen mínusz 8,3 fok.
A rövid távú, háromnapos előrejelzés szerint a következő éjszakán már csak mínusz 3 és mínusz 11 közötti tartományba hűl vissza a levegő hőmérséklete, aztán már csak mínusz 10, később pedig mínusz 8 lesz a legalacsonyabb érték Erdély-szerte. Sőt, napközben már fagypont fölé melegedik, a hétvégén már plusz 5 fokot is mérhetünk.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
szóljon hozzá!