
Fotó: Pinti Attila
Hatodik alkalommal szervezik meg a Madéfalvi Hargita túrát a Siculicidium emlékére a hétvégén. A háromnapos esemény alatt a gyalogtúra mellett Sterczer Hilda expedíciós hegymászó előadásán is részt vehetnek az érdeklődők.
2025. január 21., 18:312025. január 21., 18:31
2025. január 21., 18:362025. január 21., 18:36
Háromnapos eseményre készül Madéfalva január 24–26.között, ugyanis már hatodjára szervezik meg a Madéfalvi Hargita túrát a Siculicidium emlékére. A program szerint pénteken 18 órától Sterczer Hilda expedíciós hegymászó, a Hópárduc Alapítvány vezetője tart előadást Közelebb az éghez: a Himalája legmagasabb csúcsain címmel a helyi művelődési házban. A belépő 25 lej.
Szombaton lesz a gyalogtúra; találkozás 8.30 órától Oltfalu határában (Csíkcsicsó község), indulás 9 órakor. Útvonal: Oltfalu – homloki kőbánya – Hargitafürdő – Kossuth szikla – Piricske – Oltfalu. Szintkülönbség 750 méter. 17 órától túraértékelőre kerül sor a kultúrotthonban.
Vasárnap 10.30 órától szentmise a Szent Anna tiszteletére szentelt Siculicidium kápolnában, 11.30-tól rövid megemlékezés és igény szerint koszorúzás a Siculicidium emlékműnél.
Nevezési díj nincs, de az utazást, a szállást és az étkezést mindenki egyénileg kell megoldja. A túrára előzetes nevezés szükséges, amelynek határideje január 23., csütörtök 20 óra. Információ a túrával kapcsolatban Szentes Antaltól igényelhető: (004)0743-878596, e-mail: szapilota@gmail.com.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!