
A jelenleginél harminc méterrel mélyebben lévő szintet fogják megnyitni. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Új szintet nyitnának meg a parajdi sóbányában, ahová a kezelésre érkező vendégek lifttel juthatnak le. A tervek szerint kötél- és műjégpálya, valamint emelt sétányok várják majd a látogatókat.
2018. április 07., 11:002018. április 07., 11:00
2018. április 07., 17:412018. április 07., 17:41
Egyelőre a megvalósíthatósági tanulmány és a látványterv készült el a jelenlegi kezelőbázis alatti szinten tervezett új csarnokról, ugyanakkor kiírták a közbeszerzést annak a munkagépnek a megvásárlására, amely két-három méter magasságba emeli majd a munkásokat ahhoz, hogy kézzel lefaragják a sódarabokat. Csupán a beltér biztonságossá tétele után foghatnak neki a villany-, csatorna-, illetve vízhálózat kiépítéséhez – közölte Seprődi Zoltán, a parajdi sóbánya vezérigazgatója.
– tette hozzá. A bővítés azért vált szükségessé, mert nyáron napi hétezer vendég fordul meg a jelenlegi kezelőbázison, ami emiatt nagyon zsúfolttá vált.
„Jól kell érezze magát a vendég ahhoz, hogy négy órát lenn maradjon, ehhez meg elengedhetetlen a jó levegőcsere. Ezen kívül az is fontos, hogy ne unatkozzon, ehhez meg le kell foglalni. Erről pedig az új, exkluzív kezelőbázis-részlegen két-három méteres magasságba emelt sétányok, kötélpálya, illetve műjégpálya fog gondoskodni” – sorolta a vezérigazgató.
A bővítést az Országos Sótársaság finanszírozza, mivel az állami vállalatok nem pályázhatnak. „Ezt az összeget tulajdonképpen mi termeljük ki” – jegyezte meg Seprődi. Azonban az sem elhanyagolandó tény, hogy
ugyanakkor az azt üzemeltető tordai önkormányzat pályázati pénzből újabb bővítésre készül – fűzte hozzá.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!