
Az elkezdett és a tervezett beruházások árai is változnak
Fotó: Pinti Attila
Több olyan tervezett, vagy folyamatban lévő beruházás értékét kellett kiigazítania a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testületnek, amelyek nem férnek bele a korábban megállapított költségekbe. A képviselők csütörtökön arról is döntöttek, hogy a város nem vásárol újabb ingatlant a Petőfi Sándor utcában.
2023. augusztus 31., 14:422023. augusztus 31., 14:42
2023. augusztus 31., 14:432023. augusztus 31., 14:43
A folyamatban lévő beruházások közül, amelyek értéke időközben emelkedett, az egyik a Szeredai-fürdő melletti szabadidő- és sportpark kialakítása, amelyhez kerékpárút vezet a Fürdő utcán át.
Fotó: Pinti Attila
Egy másik munkálat a Micimackó óvoda felújítása, amelynek kivitelezésére júniusban írtak alá szerződést, és ennek értékére, közel 5,4 millió lejre kellett kiigazítani a korábbi, 2019-ben elfogadott, a várható költségeket tartalmazó tanácsi határozatban megjelölt összeget. Az óvoda a túljelentkezés miatt bővítésre is szorul, ezért a terasz és a tetőtér beépítésével újabb termekkel, illetve az emeletre vezető külső lépcsővel bővítik az épületet, továbbá hőszigetelik a külső falakat és a tetőzetet, felújítják a fűtésrendszert és korszerű, energiahatékony lámpatesteket és égőket szerelnek fel.
Fotó: Csíkszeredai városháza
Ugyanezt kellett tenni a csibai városrész szennyvízhálózatának kiépítése érdekében tavaly elfogadott megvalósíthatósági tanulmányban megjelölt költség esetében, amely most áfával együtt 19,8 millió lejre emelkedett – a finanszírozás érdekében a regionális víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt. pályázott az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) nyújtotta támogatásért.
A testület úgy határozott, nem vásárol újabb ingatlant a Petőfi Sándor utcában, az ottani egyik épület eladása során nem él elővásárlási jogával.
Korodi Attila polgármester bejelentette, mivel a Suta Egyesület, amelynek Csíkszereda is tagja, nem alakítható át közösségi fejlesztési egyesületté (ADI), ezért ennek megszüntetéséről kell szavazni az egyesület soron következő közgyűlésen, majd közösségi fejlesztési egyesületként készülnek újraalakítani Csíkszereda és Csíkszentlélek részvételével. Az egyesület rendelkezik földterülettel, amelyet korábban a város hozzájárulásából vásároltak, ezt a felszámoláskor az önkormányzat tulajdonába veszik, hogy később lehessen felhasználni szabadidős projektek céljaira – hangzott el.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
szóljon hozzá!