
Az elkezdett és a tervezett beruházások árai is változnak
Fotó: Pinti Attila
Több olyan tervezett, vagy folyamatban lévő beruházás értékét kellett kiigazítania a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testületnek, amelyek nem férnek bele a korábban megállapított költségekbe. A képviselők csütörtökön arról is döntöttek, hogy a város nem vásárol újabb ingatlant a Petőfi Sándor utcában.
2023. augusztus 31., 14:422023. augusztus 31., 14:42
2023. augusztus 31., 14:432023. augusztus 31., 14:43
A folyamatban lévő beruházások közül, amelyek értéke időközben emelkedett, az egyik a Szeredai-fürdő melletti szabadidő- és sportpark kialakítása, amelyhez kerékpárút vezet a Fürdő utcán át.
Fotó: Pinti Attila
Egy másik munkálat a Micimackó óvoda felújítása, amelynek kivitelezésére júniusban írtak alá szerződést, és ennek értékére, közel 5,4 millió lejre kellett kiigazítani a korábbi, 2019-ben elfogadott, a várható költségeket tartalmazó tanácsi határozatban megjelölt összeget. Az óvoda a túljelentkezés miatt bővítésre is szorul, ezért a terasz és a tetőtér beépítésével újabb termekkel, illetve az emeletre vezető külső lépcsővel bővítik az épületet, továbbá hőszigetelik a külső falakat és a tetőzetet, felújítják a fűtésrendszert és korszerű, energiahatékony lámpatesteket és égőket szerelnek fel.
Fotó: Csíkszeredai városháza
Ugyanezt kellett tenni a csibai városrész szennyvízhálózatának kiépítése érdekében tavaly elfogadott megvalósíthatósági tanulmányban megjelölt költség esetében, amely most áfával együtt 19,8 millió lejre emelkedett – a finanszírozás érdekében a regionális víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt. pályázott az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) nyújtotta támogatásért.
A testület úgy határozott, nem vásárol újabb ingatlant a Petőfi Sándor utcában, az ottani egyik épület eladása során nem él elővásárlási jogával.
Korodi Attila polgármester bejelentette, mivel a Suta Egyesület, amelynek Csíkszereda is tagja, nem alakítható át közösségi fejlesztési egyesületté (ADI), ezért ennek megszüntetéséről kell szavazni az egyesület soron következő közgyűlésen, majd közösségi fejlesztési egyesületként készülnek újraalakítani Csíkszereda és Csíkszentlélek részvételével. Az egyesület rendelkezik földterülettel, amelyet korábban a város hozzájárulásából vásároltak, ezt a felszámoláskor az önkormányzat tulajdonába veszik, hogy később lehessen felhasználni szabadidős projektek céljaira – hangzott el.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
A sávbesorolásról, a jelzőlámpákról és az iskolák közelségének jelzéséről tárgyaltak és egyeztettek éves találkozójukon, Marosvásárhelyen a romániai Waze térképkészítői. Kodok Márton résztvevőtől megtudtuk, milyen újdonságokra számíthatunk.
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
szóljon hozzá!