
A magánterület el van kerítve, oda jelenleg nem lehet parkolni
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen a Színház tér mögötti parkoló helyére emeletes parkolóházat szeretne építtetni a városháza, s már idén el szeretné készíttetni ennek a megvalósíthatósági tanulmányát. A gond csak az, hogy a téren két talpalatnyi föld magánterület, így legalább az egyiket meg kell vásárolniuk vagy ki kell sajátítaniuk, hogy elkezdődhessen az építkezés.
2021. június 07., 08:582021. június 07., 08:58
A marosvásárhelyi Színház-téri parkolónak 256 négyzetmétere magánkézben van és tulajdonosa jelezte, hogy hajlandó eladni a területet 250 ezer euróért. A vásárhelyi önkormányzati képviselők ennek a területnek a megvásárlásáról kellett döntsenek legutóbbi ülésükön, de élénk vita alakult ki közöttük arról, hogy
Pápai László, a Szabad Ember Pártjának tanácsosa szerint a 255-ös törvény lehetővé teszi, parkolóházak építése esetében is, hogy a tervet közhasznúvá tegyék és kérhessék a magánterület kisajátítását. A szociáldemokrata Sergiu Papuc szerint a tulajdonos nem tudja másra használni, sem eladni a területet, hiszen egyik felén út van, a másik felén pedig a város területe, parkoló. „Nekünk szükségünk van arra a területre, mert a város tulajdonában levő területtel együtt meglesz a 700-800 négyzetméter és arra már fel lehet húzni egy kétszintes parkolóházat, nincs is szükségünk a másik talpalatnyi magánterületre.
– fejtette ki álláspontját Papuc.
Fotó: Haáz Vince
Radu Pescar üzletember, a Románia Mozgalom Párt képviselője úgy vélekedett, hogy a tulajdonost megilleti a tárgyalás, és ha azon kiderül, hogy nem akar engedni az árból, csak azután kérjék a terület kisajátítását. A liberális önkormányzati képviselők egyet is értettek vele. Végül Kelemen Márton ülésvezető javaslatára elnapolták a határozattervezetet, és
„Mi mindannyian és a városlakók is azt akarjuk, hogy mielőtt elkezdődjön az emeletes parkolóház megépítése. Ehhez kell megtalálni a legjobb megoldást” – fejtette ki Kelemen.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
1 hozzászólás