
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két súlyos baleset is történt szerdán este Maros megyében: Dicsőszentmárton elkerülőútján egy máramarosi nyergesvontató vezetőjét gázolták halálra, míg Gernyeszeg határában egy őzsutát ütött el egy szabályosan közlekedő személygépkocsi.
2019. november 21., 10:112019. november 21., 10:11
2019. november 21., 10:212019. november 21., 10:21
A dicsőszentmártoni balesetnél a nyergesvontató vezetője eltévedt, kiszállt az autóból, hogy útmutatást kérjen. A szembejövő sávon közlekedő Alfa Romeo vezetője viszont túl későn látta meg, így elgázolta. A máramarosi sofőr a helyszínen életét vesztette – tudtuk meg a Maros Megyei Rendőr-főkapitányságtól. A rendőrség kivizsgálásokat folyat a baleset pontos körülményeinek kiderítése érdekében.
Gernyeszeg határában egy szabályosan közlekedő személygépkocsi ütött el egy őzsutát. Az állat a helyszínen elpusztult, a gépkocsiban utazók nem sérültek meg. A környéken egyre több vadállat van az utakon, a Gernyeszeghez tartozó Körtvélyfája határában ütöttek el nemrégiben két alkalommal is medvét.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.