
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy ágyban fekvő személy életét vesztette kedden Homoródalmáson egy lakóháznál kiütött tűzben.
2019. december 31., 13:292019. december 31., 13:29
2020. január 06., 18:222020. január 06., 18:22
Kigyulladt homoródalmási lakóházhoz riasztották kedden a székelyudvarhelyi hivatásos, valamint a helyi, lövétei és szentegyházi önkéntes tűzoltókat. A helyszínre sietett a megyei mentőszolgálat egy csapata, illetve a tűzoltóság elsősegély-nyújtó egysége is.
A tűzoltók érkezésekor már lángokban állt a lakóház százhúsz négyzetméteres tetőzete, továbbá két helyiség. A bent lévők elhagyták az égő ingatlant, egy ágyban fekvő beteg azonban életét vesztette, elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Bisziok János, a tűzben elhunyt áldozat fia cáfolja a Hargita megyei tűzoltóság portálunkhoz eljuttatott információját, miszerint a tűzesetkor többen is a lakásban tartózkodtak volna. Hozzánk címzett levelében azt írta, hogy a tragédia idején az elhunyton kívül más nem volt a házban.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
Az elmúlt 24 órában hét riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtottak segítséget - számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Csíki Székely Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata ezúttal a XX. századi gazdasági összeomlások világába kalauzol: a hiperinflációs bankjegyek történetén keresztül idézi meg a két világháborút követő bizonytalanságot.