
Az emberekről és a szolidaritásról szól az előadás
Fotó: A sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház
Emberek és krumplik (Despre oameni și cartofi) című román nyelvű előadását játssza a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház február 8-án, pénteken 19 órától a Csíki Játékszínben.
2019. február 06., 13:062019. február 06., 13:06
2019. február 06., 13:202019. február 06., 13:20
A Radu Afrim által rendezett előadás egy 2012 őszén megesett tragikus történetről szól, amikor kilenc ember halt meg egy munkabalesetben.
„Az utánfutó, melyen épp hazafele mentek a krumpliszedésből egy vonattal ütközött. Napszámosok voltak. Roma nemzetiségűek. Ez a súlyos esemény nem érintette meg a közvéleményt. A helyi hatóságok megtették kötelességüket, segítettek a hátra maradt családtagoknak eltemetni szeretteiket. Hat év telt el azóta. Az új dokumentarista jellegű előadás a múltról és jövőről beszél: mit csináltak az áldozatok családjai ezekben az években, mire emlékeznek a történtekből, hogyan folytatták az életüket és hogy élnek most. Ez csak néhány kérdés melyet az előadás körbejár, a zene, a képi világ eszközeivel, vallomásokon keresztül, melyekben összefonódik a mindennapi valóság a tánc és a zene álomvilágával” – áll a színmű ajánlójában.
Fotó: A sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház
„És mindezeken túl, az előadáson is túl, szól a szolidaritásról” – vallja Radu Afrim.
Az előadásban fellépnek: Flavia Giurgiu, Alexandrina Ioana Costea, Anca Pitaru, Liviu Popa, Kozmin Đima és a gyerekek: Emőke, Dávid, Krisztiánó, Zsolt. Díszlet, jelmez: Andreea Simona Negrilă. Koreográfia: Flavia Giurgiu. Zene: Kónya Ütő Bence. Videó-, képi effektek: Ördög Gyárfás Ágota, Vargyasi Levente és Vetró Baji.
Fotó: A sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház
Az előadásra már minden jegy elkelt.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!