
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy segesvári étterem parkolójában veszett össze néhány személy szombaton hajnalban, a konfliktus pedig olyan szerencsétlenül végződött, hogy egy személy életét veszítette – tájékoztatott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. augusztus 20., 14:302022. augusztus 20., 14:30
Szombaton hajnalban értesítették a rendőrséget, hogy egy segesvári étterem parkolójában több személy konfliktusba keveredett egymással. Az egyik résztvevő menekülési szándékkal autóba ült, hogy elhajtson, ekkor azonban elütött két segesvári férfit, az egyik 26 éves, a másik 42 éves. A helyszínre érkező mentősök mindkettőjüket kórházba szállították, a 42 éves áldozat azonban később életét veszítette.
Az autót egy 19 éves Szeben megyei fiatal vezette, akit 24 órára őrizetbe vett a rendőrség.
Aurica Sabău, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője úgy tájékoztatott, hogy a rendőrség még vizsgálja az eset körülményeit, ügyészi felügyelet mellett eljárást indítottak gondatlanságból elkövetett emberölés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.