
A januári számlán elméletileg megjelenhet még a decemberi szabályozott ár, a január elsejétől érvényes egyetemes fogyasztói ár, a 20-a után kiállított, de még mindig januárra is vonatkozó számlákon pedig a szolgáltató által vállalt kedvezményes ár, illetve a január 1-je és 20-a közötti időszakra februárban jöhet a kompenzáció. Érthető, nem?
Fotó: Pinti Attila
A lakosság az egyetemes szolgáltatási árat fizeti a januárban felhasznált villanyáramért, majd utólag a szolgáltató kiigazítja a számlát, nyilatkozták szerdán az Agerpres hírügynökségnek az energetikai ágazathoz közel álló források.
2021. február 03., 14:272021. február 03., 14:27
2021. február 03., 14:322021. február 03., 14:32
Ez azért van így, mert az országos energiaár-szabályozó hatóság (ANRE) 2021/5-ös számú rendelete, amely kimondja, hogy az energiát az adott térségben működő szolgáltató legalacsonyabb árajánlatának megfelelő árban számlázzák ki, csak a számlázási időszak után lépett hatályba. Az ANRE képviselői is megerősítették az Agerpres hírügynökségnek ezt az információt.
„Ez csupán a január 20-a előtt kiállított számlákra érvényes, és ezeket
Az 5-ös számú rendelet hatályba lépése, azaz január 20-a után kiállított számláknak már tükrözniük kell a szolgáltató által vállalt kedvezményes árakat” – mondták az ANRE képviselői. Az ezt követően kiadott számlákon
Silvia Vlăsceanu, az energiaszolgáltató vállalatok egyesületének (ACUE) vezérigazgatója rámutatott, hogy a több millió ügyfélnek nem ugyanazon a napon állítják ki a számlákat, és a január 20-áig kiállított számlákon a decemberi fogyasztás egy része is megjelenik, még a szabályozott áron, valamint a január elején felhasznált villamosenergia értéke is, egyetemes szolgáltatási áron. A kedvezményes ár a következő számlákon jelenik majd meg, a januári számlát pedig kiigazítják a szolgáltatók – magyarázta.
Az ANRE 2021/5-ös, a Hivatalos Közlönyben január 20-án megjelent rendelete értelmében azok a háztartási fogyasztók, akik nem módosítottak még a szerződésükön, a jelenlegi szolgáltatójuk által ajánlott legalacsonyabb árat fogják az energiáért fizetni, és sokkal egyszerűbb eljárás keretében változtathatnak majd a szerződési feltételeken. A háztartási fogyasztóknak 2021. június elsejéig még az árajánlatában szereplő legalacsonyabb árat fogja számlázni a szolgáltatójuk.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
A kormány korszerűsíteni készül a vállalatok támogatási rendszerét, illetve új finanszírozási elveket és módszereket vezet be – jelentette ki a gazdaságélénkítő csomagot ismertető csütörtöki sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Őrizetbe vettek három, latin-amerikai és európai drogkereskedőkkel kapcsolatban álló romániai kábítószer-kereskedőt, miután négy kilogramm kokaint és nyolc kilogramm hasist találtak egyikük autójában. A gépkocsivezető elfogásakor ellenállt.
Az amerikai hadsereg Abrams harckocsijainak jelenléte a smârdani gyakorlótéren megerősíti Washington szilárd elkötelezettségét a térség biztonsága és stabilitása mellett – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Átfogó ellenőrzési akciót tartott a Hargita megyei rendőrség szerdán, melynek célja az erdőgazdálkodási jogsértések feltárása, a közlekedési szabályok ellenőrzése és a közbiztonság erősítése volt.
A betegszabadság első napjára járó juttatás kifizetését megszüntető intézkedés átmeneti jellegű, és figyelembe veszi a valós helyzetet – jelentette ki Ilie Bolojan.
1 hozzászólás